Just Unpacked | Something From Home
🎉🎉 We are pleased to inform you that we import our own products and collaborate with our South African suppliers to ensure the highest quality and widest range of products possible. In case we run out of stock, we also purchase from various New Zealand companies to maintain a consistent supply. Our goal is to always provide our customers with the best possible products and service. 🎉🎉
Gorima's Spice - Mother-in-law Masala - 500g
Regular priceNZ$28.99NZ$26.99
NZ$5.40 /100g
BB: 29 Apr 2026
Bakers Tennis Mini Classic Coconut Biscuits (Pack of 5) - 40g each
Regular priceNZ$8.99
NZ$4.50 /100g
BB: 26 May 2027
Bioplus Syrup Sachets Original - 10ml (Box of 48)
Regular priceNZ$52.32NZ$49.89
NZ$1.04 /item
BB: 28 Jan 2028
Freddy Hirsch Oom Freddy's Legacy Sprinkle Spice 200g
Regular priceNZ$7.29
NZ$3.65 /100g
BB: 12 Aug 2026
Biltong Hooks Plastic - Pack of 10 - Orange
Regular priceNZ$2.19
Kook en Geniet/ Cook & Enjoy Recipe Book
Regular priceNZ$79.00
Bakers Pyotts Kips Biltong Flavoured Crackers - 200g
Regular priceNZ$8.99NZ$6.99
NZ$3.50 /100g
BB: 11 Nov 2026
Gorima's Spice - Kashmiri Extra Special - 100g
Regular priceNZ$9.99NZ$7.79
NZ$7.79 /100g
BB: 04 Mar 2026
Ouma Rusks – Buttermilk (Single Sliced) – 30g *
Regular priceNZ$0.79NZ$0.59
NZ$1.97 /100g
BB: 07 Aug 2026
Switch Energy Drink - Jelly Babies - 500ml (LIMITED EDITION)
Regular priceNZ$4.99
NZ$1.00 /100ml
BB: 01 Apr 2027
Versus Springbok Socks - Limited Edition (World Champions Edition)
Regular priceNZ$22.69
Gourmet Cravings Cinnamon Rolls (Chocolate) - 825g
Regular priceNZ$11.99NZ$10.99
NZ$1.33 /100g
BB: 01 Mar 2027
IWISA Instant Maize Porridge (Strawberry flavour) - 1kg
Regular priceNZ$7.59
NZ$7.59 /kg
